Naga Marketstd securities logoAnalitycy z dużego banku inwestycyjnego TD Securities zauważają, że dziś w Wielkiej Brytanii odbędzie się około godziny 21:00 wielkie głosowanie na temat Brexitu pod przywództwem Theresy May.


Wysokie prawdopodobieństwo porażki May

Theresa May premier UKEksperci z TDS spodziewają się znacznej porażki premier May. Oczekują, że około 70 konserwatywnych parlamentarzystów nie poprze tej umowy. Uważają, że posiadanie ekspozycji na rynek Wielkiej Brytanii oferuje bardzo niski stosunek ryzyka do nagrody, co oznacza, iż najlepiej pozostać z boku. Ponownie zaangażowanie powinno mieć miejsce, gdy sytuacja się wyklaruje, a bieżące ryzyka zostaną zniwelowane.

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO. Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Nasz bazowy scenariusz to spadek poniżej poziomu 1.27 na parze walutowej GBP/USD. Znaczny popyt może uaktywnić się na poziomie 1.2615. Lekka porażka May utrzymałaby nadzieje, że ewentualny kompromis jest nadal możliwy, co powinno umocnić funta do poziomu 1.32. Z kolei miażdżąca porażka zwiększy ryzyko ruchu w obu kierunkach przy bardzo wysokiej zmienności na rynkach – napisano w raporcie.

Zobacz również: May przegra głosowanie a funt wzrośnie do 1,35? Prognozy dużych banków

TDS wskazuje kierunek dla GBP/USD przed ważnym głosowaniem ws. BrexituConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here