Naga MarketsDziś tj. 31 lipca analitycy TD Securities komentują ostatnią konferencję Banku Japonii(BoJ) oraz dalszy kurs pary walutowej USD/JPY i uzasadniają swoją opinię liczymi fundamentalnymi spostrzeżeniami jak i technicznymi aspektami wykresu. 


Gołębi Bank Japonii

Analitycy TDS uważają, że ostatnia konferencja nie wskazała wyraźnego kierunku dla dalszych notowań pary USD/JPY. BoJ zostawił stopy na niezmienionym poziomie oraz ogłosił bardziej elastyczny skup obligacji, aby przyspieszyć osiągnięcie celu inflacyjnego. Poniżej kilka kluczowych wypowiedzi analityków TDS.

“Brak jastrzębiego wydźwięku spowodował brak rozstrzygnięcia dla dalszego kursu USD/JPY, jednak tym ruchem BoJ zyskał większą elastyczność i możliwość reagowania na zmieniające się dane płynące z gospodarki. Gołębi BoJ sprawił, iż poziom 110.50 wydaje się być silnym wsparciem dla bieżących notowań. Jednocześnie uważamy, że o ile nie pojawią się nowe katalizatory, para USD/JPY powinna dotrzeć do miesięcznych szczytów w okolicach 113.00. Bylibyśmy zaniepokojeni, gdyby wsparcie na 111.50 zostało przebite w ciągu najbliższych dwóch dni. Wygląda na to, że inwestorzy czekają na konferencję  FOMC i obserwują dane o zatrudnieniu w USA. Pomimo krótkoterminowego scenariusza wzrostowego w dalszym ciągu utrzymujemy naszą prognozę 104.00 na koniec roku.”

Partnerem cyklu “Big Bank Report” jest broker STO. Wykorzystuj rekomendacje wraz z STO oraz otrzymuj raporty tygodniowe.

Scenariusz wzrostowy

“W naszej opinii wyraźne przebicie poziomu 111.50 / 55 może przyciągnąć dodatkowych kupujących. Kolejnym celem dla wzrostów jest 111.90 / 112.10. Poza tym uważamy, że silny opór znajduje się w okolicach 112.65 / 80, a następny to szczyt z 19 lipca 113.17.”

Scenariusz spadkowy

“Nie uważamy, że BoJ był na tyle gołębi, aby zmienił obecny sentyment rynkowy. W przypadku spadków, poniżej poziomu 110.50 / 60, następną główną strefą wsparcia jest 109.20. Region ten pełnił kluczową rolę w ostatnich miesiącach. Poniżej tego obszaru naszą uwagę przykuwa test poziomu 108.10.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here