Naga MarketsTD uważa, że czas na sprzedaż euro. EUR/USD z celem na 1,1700Kurs euro zyskuje do dolara w trakcie ostatnich sesji. Trzeba jedna przyznać, że wzrost na parze walutowej EUR/USD jest jednak bardzo niewielki. Wyraźnie brakuje momentum. Ponadto, notowania nadal znajdują się w strefie oporu. TD uważa, że w tym tygodniu jest dobry czas na sprzedaż euro z celem na 1,1700 USD.

  • Pozycja krótka z około 100-pipsowym stopem miałaby przynieść 174 pipsy zysku
  • Dolar jest zbyt tani, uważa TD
  • Cel przy 1,1700 znajduje się trochę ponad 100-dniową średnią z wykresu dziennego

Kurs euro osunie się do 1,1700?

Transakcja tygodnia na rynku walutowym od TD opiera się na sprzedaży pary walutowej EUR/USD. Rekomendowana pozycja krótka z poziomu 1,1874 ze stopem 100-pipsów wyżej, przy 1,1975. Celem przy tym scenariuszu miałby być okrągły poziom 1,1700.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

– Chociaż korelacje między kursami walutowymi a kapitałem pozostają podwyższone,  optymizm w zakresie aktywów ryzykownych nie odbija się tak mocno na rynku walutowym. Dolar jest zbyt tani w porównaniu ze spowolnieniem trendów globalnej mobilności” –zauważa TD.

Ponadto, TD zwraca uwagę na modele techniczne i sezonowe, które podkreślają szansę na wzmocnienie dolara amerykańskiego.

EUR/USD dalej zmaga się z oporem

Notowania pary walutowej EUR/USD dotarły w tym tygodniu do istotne obszaru oporu w okolicach 1,1860. Wczoraj byki próbowały pokonać ten poziom, ale bezskutecznie. W rezultacie testu oporu powstał niewielki pin bar.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Dziś na Eurodolarze zmienność jest na razie niewielka, a kurs pozostaje w zakresie wczorajszej sesji. Wybicie minimów pin bara otwierałoby drogę do spadków faworyzowanych przez TD. Co więcej, w okolicach celu przy 1,1700 przebiega obecnie 100-dniowa średnia krocząca, która działa jako dynamiczne wsparcie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here