Naga MarketsAnalitycy TD w poniedziałkowej rekomendacji handlowej zwracają uwagę na dolara kanadyjskiego, w obliczu istotnych publikacji makroekonomicznych, które pojawią się w najbliższy piątek. 20 października rynki poznają najnowsze odczyty inflacyjne oraz bazowej sprzedaży detalicznej.


W związku z tymi publikacjami, TD chce poszukiwać okazji do sprzedaży USD/CAD w przypadku jakiejkolwiek korekty wzrostowej w kierunku poziomu 1.2550. Prognozy przed piątkowym oknem publikacji sugerują bowiem, że zarówno dynamika CPI oraz retail sales powinny odbić po spowolnieniu z zeszłego miesiąca.

Nie można zapominać również o publikacji najnowszych sondaży Banku Kanady (BoC), które również mogą przełożyć się na wzmożoną zmienność CAD – szczególnie jeżeli bank centralny potwierdzi swoje projekcje co do stabilnego wzrostu gospodarczego oraz presji cenowej (inflacji).

W takcie poniedziałkowego handlu USD/CAD testuje strefę oporu 1.2550-1.2560, w związku z czym okazje sprzedażowe mogą pojawić się już na kilka dni przed publikacją istotnych danych makroekonomicznych. Silniejsze spadki mogą być blokowane jednak przez pułap 1.2430, gdzie przebiegają minima z lipca bieżącego roku oraz dołki bieżącego miesiąca.

USD/CAD D1

Patrząc na wykres intraday można zauważyć, że wspomniany przez TD poziom blokował w godzinach popołudniowych próbę rozrysowania nowych maksimów poniedziałkowych (1.2550 wzmacniał również poziom R2 wyznaczany na podstawie pivot points).

USD/CAD H1

Rekomendacje dotyczące USD/CAD i innych par walutowych znajdziesz w dzisiejszej aktualizacji FxWatcher>>>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here