Naga MarketsTD-bank-logo-RatehubPodażowość akcji cenowej, która akumulowała się na dolarze australijskim pod koniec 2014, w pierwszych tygodniach roku obecnego stała się zdecydowanie bardziej widoczna. Jak twierdzą analitycy TD przekłada się to na formowanie wyraźnie niedźwiedzich formacji na tygodniowym oraz miesięcznym wykresie AUD/USD.


Patrząc na świeczki tygodniowe widzimy, że AUD/USD wbija z konsolidacji (niedźwiedzi klin), która rozwijała się w przeciągu ostatniego roku. TD zakłada, że czeka nas takie samo osunięcie jakie miało miejsce przed wejściem w konsolidację. Mowa tutaj o prawie 19 dużych figurach, co mogłoby sprowadzić kurs w okolice 0.6760 w przeciągu następnych 12-18 miesięcy.

Formacje techniczne wskazują potencjalne wsparcia w strefie 0.7600/50 – cena powinna dotrzeć tam w najbliższym czasie. W przypadku niewielkich odbić ważną rolę odegra strefa oporu 0.79/0.80 idealna do sprzedaży korekt wzrostowych.

AUD/USD na wykresie tygodniowym
AUD/USD na wykresie tygodniowym

Co do wykresu miesięcznego, to widzimy na nim coraz silniejsze ryzyko spadkowe na dolarze australijskim w dłuższej perspektywie czasowej. Pierwsze istotniejsze wsparcie widać dopiero na 0.7204 (76.4% zniesienia rajdu 2009-2011). Jeżeli schematy obserwowane na wykresie tygodniowym są właściwie interpretowane, wtedy AUD na pewno nie zatrzyma się tam na dłużej, tylko będzie kontynuować spadki.

W związku z tym TD zaleca krótkie i agresywne pozycjonowanie na AUD/USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here