Naga Markets20.12.2013

“Przegląd technicznych aspektów price action na EUR/USD wskazuje na możliwe odwrócenie od trendu wzrostowego, przynajmniej w krótkoterminowej perspektywie” – stwierdza TD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z krótkoterminowego punktu widzenia TD podkreśla trzy istotne kwestie:

“Po pierwsze miesięczne wsparcie trendu byka jest pod oczywistą presją. Po drugie price action z wczorajszego wieczora uformowała dużą, niedźwiedzią świecę zewnętrzną z punktu szczytowego. I w końcu po trzecie, trzy czyste odrzucenia poziomu 1.3800/10 i przebicie się poniżej linii szyi – co jest efektywnym potrójnym szczytem – wskazuje cel spadków 1.3617 w najbliższym terminie” – wyjaśnia TD.

TD Bank: Trend na EUR/USD pod oczywistą presją.
EUR/USD dzienny – oprac. własne.
Kliknij by powiększyć!

Na wykresie dziennym, TD zauważa, że odzwierciedla on presję na wsparcie trendu wspomniane wyżej i dużą, niedźwiedzią dzienną świecę zewnętrzną.

“Zdaje się, że rynek utworzył szczyt bardzo blisko szczytu z października – potencjalny wielki podwójny szczyt, który byłby potwierdzony jedynie przez przebicie dołka z początku listopada na 1.3303 (dotyczy pięciu dużych figur sugerujących 1.28).” – spekuluje TD.

TD Bank: Trend na EUR/USD pod oczywistą presją.
EUR/USD tygodniowy – oprac. własne.
Kliknij by powiększyć!

I w końcu na wykresie tygodniowy TD wskazuje potencjalny sygnał odwrócenia/szczytu w postaci niedźwiedziej formacji “wieczornej gwiazdy”, w zależności od piątkowego zamknięcia.” – wywodzi TD, dodając na koniec: – “Wszystko to wskazuje na techniczne dowody sugerujące jakąś zmianę w podwalinach ostatniego byczego trendu na EUR/USD.”

Polecam także: EUR/USD, USD/JPY i AUD/USD okiem Credit SuisseConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here