Naga MarketsPod jednym z moich wpisów pojawił się komentarz z prośbą o “rzut oka” na wykres spółki Tauron [TPE].

Od dnia pojawienia się komentarza trochę czasu minęło, ale za to sytuacja na wykresie nie uległa zbytniej zmianie. Zapewne słyszeliście o zmianie osób na najwyższych stanowiskach w Tauronie. Nie jeden z nas zastanawiał się nad tym, dlaczego dochodzi do tak daleko posuniętych zmian. Szkoda czasu na gdybanie, rzućmy okiem na wykres spółki a dowiemy się jakie panują nastroje wśród inwestorów.


Czy już zapisałeś się do naszej strefy eLearn?


Zacznijmy od ogólnego omówienia wykresu. Niestety przedstawia on dojrzały trend spadkowy długoterminowy, który trwa od samego początku. Miały miejsce okresy kiedy akcje dawały zarobić, ale nie były to spektakularne wzrosty. Ostatnia fala spadkowa jest dowodem siły podaży. Praktycznie jednostajny ruch w dół spowodował spadek wartości akcji o prawie 2 zł.1001-tpeZapewne 95% procent z Was czyta nasz portal w nadziei, że wypowiemy się pozytywnie na temat posiadanych przez Was spółek, ale niestety muszę Was rozczarować – w niektórych przypadkach nie ma co się oszukiwać. Trend spadkowy, tak jak w przypadku wykresu TPE, nie zmieni się z dnia na dzień.

A co Pan myśli o wykresie Taurona? Tam wybicie z formacji spadkowej na zwiększonych obrotach, ale ostatnie dni to powrót do trendu spadkowego czy może RGR?

Oto fragment komentarza. Szkoda, że autor nie podał o jaką formację chodzi. Zapewne chodziło o formację “trójkąta” (formacja kontynuacji trendu, co w naszym przypadku oznaczałoby powrót do spadków).1001-tpe1O formacji RGR również nie ma mowy (o formacji RGR możemy mówić, kiedy cena przebija linię szyi).

Jedno jest pewne, w ostatnim czasie widać wyraźne zainteresowanie akcjami TPE (czyżby uklepywanie dna?) ale na tą chwilę nie ma ani jednej pozytywnej przesłanki. Zielona strefa wsparcia pomoże nam ocenić, czy spadki będą nadal kontynuowane.


Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here