Naga MarketsTauron znowu poniżej 2 zł. Kurs zmierza na wrześniowe minima Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, spadał podczas wczorajszej sesji o około 5,99%. Akcje taniały o 0,12 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 1,85 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 4,66% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 1,85 zł. W sumie od końca lipca spółka tanieje już o ponad 45%.

Blisko poprzedniego dołka

Notowania spółki od 8 października nieustannie spadają. W tym czasie kurs spadł już o ponad 20%. Duża w tym zasługa słabości naszej giełdy, ale ogólnie słabych nastrojów na globalnych rynkach akcji. Powodem jest pandemia i obawy o kolejny pełny lockdown gospodarki. Na wykresie cena zmierza do poziomu poprzedniego dołka czyli lokalnego wsparcia przy 1,80 zł. Jeżeli nastroje na rynkach się uspokoją, wydaje się, że tam może pojawić się szansa na odbicie.

Te artykuły również Cię zainteresują

tauron 29.10.2020
Notowania Tauron 29.10.2020

Ponad 200 mln zł na inwestycje

Tauron Polska Energia przeznaczy blisko 200 mln zł na inwestycje w obszar dystrybucji w województwie opolskim w tym roku, podała spółka. “W ubiegłym roku Tauron Dystrybucja zrealizował duże inwestycje sieciowe, zamykając go wykonaniem planu inwestycyjnego na poziomie 121 mln zł. W roku bieżącym na kontynuowanie rozpoczętych prac i podjęcie nowych zadań, zaplanowane jest w Tauronie blisko 200 mln zł” – czytamy w komunikacie.

Przykładem inwestycji sieciowej, realizowanej w związku z potrzebą przyłączenia do sieci dużego podmiotu komercyjnego – zakładu produkcyjnego firmy Umicore w Radzikowicach, jest stacja elektroenergetyczna 110/15 kV Radzikowice. Całkowity koszt to ponad 74 mln zł. “Decyzja o budowie GPZ Radzikowice, to przede wszystkim wyjście naprzeciw potrzebom inwestorów lokalizujących się na terenie Strefy Ekonomicznej w Radzikowicach pod Nysą. Największym z nich jest firma Umicore, która na początek złożyła zapotrzebowanie dla swojej fabryki na przyłączenie na poziomie 110 kV z mocą 40 MW.

Docelowa moc dostarczana temu odbiorcy będzie znacznie większa, ale nastąpi to dopiero po zakończeniu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne budowy stacji 220/110kV Nysa. Pokazuje to, jak działania energetyki muszą być odpowiednio wcześniej planowane oraz skorelowane w zakresie skonfigurowania i zsynchronizowania pracy systemu elektroenergetycznego” – powiedział prezes spółki zależnej Tauron Dystrybucja Robert Zasina, cytowany w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here