Naga Markets

Tauron ze słabnącą dynamiką korekcyjnego odbicia Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,51%. Akcje drożały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 1,87 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 1,29% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 1,86 zł.

Niewielka korekta

Notowania Tauronu wyhamowały spadek w rejonie dołka sprzed dwóch lat. Mimo istotności tego wsparcia, reakcja popytu jest znikoma. Na wykresie dziennym widać, że kurs wzrósł zaledwie w okolice poprzedniego dołka. Problemy w tym rejonie sugerują ryzyko szybkiego powrotu do spadków.

tauron 28.10.2022
Notowania Tauron 28.10.2022

Współpraca ws. gazu

Tauron Polska Energia nawiązał współpracę z operatorem gazowym, żeby zabezpieczyć przejście klientów do nowego sprzedawcy w sposób nieodczuwalny, podała spółka. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo deklaruje gotowość do płynnego przejęcia tych klientów.

Po wypowiedzeniu przez Tauron umów na sprzedaż gazu części klientów, PGNiG Obrót Detaliczny, które i tak jest sprzedawcą rezerwowym i sprzedawcą z urzędu, w porozumieniu z Tauron Sprzedaż ogłosiło, że jest gotowe płynnie przejąć tych klientów. “Klienci nie muszą się obawiać o dostawy gazu, bo te będą realizowane bez przerw, w cenie akceptowalnej społecznie” – czytamy w komunikacie Tauron Sprzedaż.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB
Poprzedni artykułEBC podniósł stopy o 75 pb. To za mało do podtrzymania optymizmu na euro – uważa część ekonomistów
Następny artykułDlaczego Dogecoin przerywa rajd, mimo iż Elon Musk przejął Twittera?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here