Naga MarketsTauron zbuduje inteligentny park. Na wykresie ruch w kierunku 3 zł Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas piątkowej sesji o około 5,95%. Akcje drożały o 0,15 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 2,78 zł. Jest to doskonały wynik na tle zyskującego w piątek 0,67% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 2,70 zł. W sumie od połowy marca w maksymalnym punkcie korekta sięgnęła 230% wzrostu ceny.

  • Tauron wybuduje inteligenty park
  • Trwają silne wzrosty w sektorze energetycznym
  • Tauron już blisko 3 zł

Niebawem po 3 zł

Sektor energetyczny nie zwalnia tempa i kursy praktycznie wszystkich spółek silnie drożeją. Powód jest jeden, po gigantycznych przecenach zaczęły pojawiać się sygnały, że spółki te będąc zmuszone, przystępują do szybszej zmiany miksu energetycznego na bardziej zielony. Kolejne zapowiedzi budowy farm wiatrowych czy fotowoltaicznych zostały dodatkowo wsparte słowami prezesa Orlenu, który dokończy projekt Ostrołęki jedynie, gdy paliwem będzie gaz. Na wykresie tygodniowym cena zbliża się do oporu okolic 3 zł.

tauron 22.06.2020
Notowania Tauron 22.06.2020

Powstanie inteligentny park

Tauron Polska Energia, Fundusz Górnośląski i Zarząd Parku Śląskiego podpisały list intencyjny, dzięki któremu przygotują plan parku, zakładający m.in. instalację inteligentnych ławek z ładowarkami, uruchomienie sieci elektrycznych rowerów i hulajnóg, a także nowej kolejki alejkowej. Na parkingach wokół parku ma powstać infrastruktura do ładowania pojazdów elektrycznych, a parkowe budynki zyskają energię z odnawialnych źródeł.

“Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych zielonych technologii ten największy śródmiejski park w Europie stanie się jeszcze atrakcyjniejszym miejscem wypoczynku dla mieszkańców Śląska. Nasza działalność koncentruje się na Śląsku – tu mieszkają nasi pracownicy i klienci, i z tym regionem wiążemy naszą przyszłość. Chcemy, by transformacja energetyczna Taurona towarzyszyła transformacji Śląska” – powiedział prezes Taurona Filip Grzegorczyk, cytowany w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here