Naga MarketsTauron zatrzymany przy kluczowym oporze. Korekta do 2,75 zł? Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, spadał podczas wczorajszej sesji o około 5,84%. Akcje taniały o 0,17 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 2,77 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego 2,66% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 2,80 zł. W sumie od końca października spółka drożeje już o ponad 85%.

Łagodna korekta

Notowania spółki w ostatnich dniach poruszają się w ramach korekty. Wczoraj mieliśmy 7 sesję spadkową w tym okresie. Na razie korekta nie jest jednak gwałtowna i sięga ledwo 10%. Biorąc pod uwagę średnie nastroje na szerokim rynku, nie jest to zbyt dużo. Technika współgra z nastrojami, gdyż korekta zaczęła się przy kluczowym oporze. Wydaje się, że szans na odbicia można szukać przy lokalnym wsparciu w rejonie 2,75 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
tauron 28.01.2021
Notowania Tauron 28.01.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Współpraca w zakresie energetyki morskiej

Polska Grupa Energetyczna, Enea i Tauron Polska Energia podpisały list intencyjny dotyczący przyszłej współpracy w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. Współpraca za pośrednictwem wspólnego podmiotu ma dotyczyć nowych projektów na Bałtyku. “Kolejny ruch po tym liście to będzie celowa spółka, jaką założą te trzy podmioty, które będą w zakresie morskiej energetyki wiatrowej współpracować, a nie konkurować” – powiedział wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń podczas wideokonferencji prasowej.

Prezes PGE Wojciech Dąbrowski wskazał, że jego spółka realizuje już projekty farm wiatrowych na Bałtyku, jednak list intencyjny ma dotyczyć nowych projektów. “Ten list będzie dotyczył nowych inwestycji, o które będziemy wnioskowali jako jedna spółka z równymi udziałami” – powiedział. “Pokładamy nadzieję w tym, że uda się wykorzystać wspólną wiedzę, doświadczenie i możliwości naszych spółek” – dodał prezes Enei Paweł Szczeszek. Wskazał też, że spółka celowa ma powstać tak szybko, jak to będzie możliwe.

“Offshore to jest przyszłość dla wszystkich trzech spółek. Chcemy wykorzystać kompetencje i możliwości finansowe wszystkich spółek, a transformacja dotycząca eliminacji aktywów węglowych z naszych zasobów pozwoli nam razem zrealizować to szybciej i taniej” – powiedział prezes Taurona Wojciech Ignacok.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kirs dolara | pkn orlen gpw | kurs dolara prognoza | rynek kryptowalut | kurs dolara (usd) |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here