Naga MarketsTauron zatrzymany pod kluczowym oporem Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, spadał podczas wczorajszej sesji o około 5,25%. Akcje taniały o 0,16 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 2,95 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego 1,64% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 2,96 zł. W sumie od końca października spółka drożeje już o ponad 90%.

Finax

Łagodna korekta

Notowania spółki od połowy marca ubiegłego roku czyli od wybuchu pandemii rosną już o blisko 280%. W tym okresie mieliśmy dwie wzrostowe fale i ta druga obecnie testuje poprzednie maksima. Trwa więc zderzenie z kluczowym poziomie oporu i korekta w tym miejscu nie powinna zaskakiwać. Na razie jednak nie można mówić o potężnej reakcji podaży, dlatego mimo korekty, cały czas są szanse na wybicie oporu w rejonie 3,20 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
tauron 22.01.2021
Notowania Tauron 22.01.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Inteligentne liczniki

Liczniki ze zdalnym odczytem posiada 0,5 mln klientów Taurona Polskiej Energii, a w ciągu ośmiu lat liczba ta powinna sięgnąć niemal 4,5 mln w związku z koniecznością realizacji obowiązku wynikającego z regulacji unijnych, podała spółka. “Zgodnie z unijnymi regulacjami, spółki dystrybucyjne powinny bowiem do 2028 roku wyposażyć w takie urządzenia 80% swoich indywidualnych odbiorców.

Korzystający z inteligentnych liczników zyskują możliwość automatycznego kontrolowania zużycia energii, a co za tym idzie – bardziej świadomego jej wykorzystywania” – czytamy w komunikacie. “Wymiana liczników na inteligentne u klientów indywidualnych, nawet rozłożona w czasie, to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, organizacyjne i finansowe. Przy założeniu przewidywanego wzrostu klientów spółki oraz stabilności wymogów prawnych, na koniec 2028 r. w Tauron Dystrybucja powinno być zainstalowanych ok. 4,48 mln inteligentnych liczników” – powiedział prezes Wojciech Ignacok, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here