Naga Markets

Tauron zatrzymany na pierwszym oporze. Kurs wraca do spadków Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, spadał podczas piątkowej sesji o około 1,54%. Akcje taniały o 0,03 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 2,27 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 2,46% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 2,29 zł.

Słabe odbicie

Notowania Tauronu zaliczyły w pierwszej połowie września bardzo słabe, mało dynamiczne odbicie. Kurs podskoczyła zaledwie o około 10%, co na tle wcześniejszej wyprzedaży jest minimalną wartością. Reakcja podaży pojawiła się już przy najbliższym oporze. Wszystko wskazuje więc, że czeka nas kontynuacja spadków.tauron 19.09.2022
Notowania Tauron 19.09.2022

Magazyn energii

Tauron uruchomił stacjonarny system magazynowania energii elektrycznej w Cieszanowicach (woj. opolskie), o mocy 3 MW i pojemności użytecznej 774 kWh. Energia jest magazynowana w bateryjnych ogniwach litowo-tytanowych, a sprawność systemu wynosi 86%, podała spółka.

Pierwszy w Tauronie przemysłowy magazyn energii powstał na terenie Głównego Punktu Zasilania Cieszanowice w gminie Kamiennik. Głównym zadaniem tej stacji elektroenergetycznej jest przekazywanie do sieci energii elektrycznej wytworzonej w znajdującej się nieopodal farmie wiatrowej w Lipnikach.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs złotego nieznacznie traci. Waluty stają na głowie w oczekiwaniu na banki centralne
Następny artykułGrupa Azoty kończy 20% odbicie
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here