Naga MarketstauronTauron Polska Energia zakłada, że segment Wydobycie odnotuje ujemny wynik EBITDA w 2020 r., niższy niż w 2019 r., poinformował wiceprezes ds. finansowych Marek Wadowski.

Tauron zakłada, że segment Wydobycie odnotuje ujemny wynik EBITDA w 2020 r.

“Czynnikiem, który pozytywnie wpłynął na wyniki I półrocza i II kw. był wzrost stanu zapasów. Spodziewamy się jednak, że w całym 2020 r. wynik EBITDA w segmencie Wydobycie będzie niższy, i to sporo niższy. Raczej spodziewamy się ujemnego wyniku EBITDA, raczej będzie to rząd wielkości niższy niż w roku ubiegłym” – powiedział Wadowski podczas telekonferencji.

Jego zdaniem, warto też zwrócić uwagę na lepszą sytuację produkcyjną w I półroczu.

Te artykuły również Cię zainteresują

Wcześniej Wadowski powiedział, że grupa zakłada ograniczanie produkcji węgla kamiennego w II poł. 2020 r., a w całym roku produkcja węgla w grupie powinna być niewiele wyższa niż w 2019 r.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here