Naga MarketsTauron z testem poprzedniego szczytu. Technika powinna wspierać kupujących Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,32%. Akcje drożały o 0,11 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 3,48 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,05% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 3,42 zł. W sumie od końca października spółka drożeje już o ponad 100%.

Korekta do poprzedniego szczytu

Nadal w wysokiej formie prezentują się notowania spółek z sektora energetycznego. Nie jest to zaskoczeniem biorąc pod uwagę choćby plany wyodrębnienia z nich aktywów węglowych. Kurs Tauron ma za sobą 10% korektę do poprzedniego szczytu. Technicznie, jest to dobre miejsce na podjęcie walki o odbicie. Jeżeli tak się nie stanie i korekta się wydłuży, niżej mamy okolice 3,15 zł i linię trendu, gdzie popyt także powinien być faworyzowany.tauron 23.06.2021
Notowania Tauron 23.06.2021

Coraz więcej OZE

Tauron Polska Energia przejął spółkę Polpower – właściciela projektu farmy wiatrowej Majewo zlokalizowanej w województwie warmińsko-mazurskim, podała spółka. Nowa inwestycja będzie mieć moc 6 MW, a pierwsza energia elektryczna popłynie z niej w czerwcu 2022 r. Farma wiatrowa Majewo zlokalizowana będzie w gminie Milejewo, w powiecie elbląskim. Zgodnie z planem, budowa inwestycji rozpocznie się w lipcu, podano w komunikacie.

Projekt zakłada uruchomienie trzech turbin wiatrowych o łącznej mocy 6 MW. Pierwsza energia wytworzona przez tę farmę zostanie wprowadzona do sieci w czerwcu 2022 r. “Rozwój nowych mocy wiatrowych na lądzie to jeden z priorytetów inwestycyjnych Taurona w najbliższych latach. Sytuacja na rynku energii – m.in. wysokie ceny emisji CO2 – powoduje, że musimy zdynamizować Zielony Zwrot. Zakup projektów farm wiatrowych z pozwoleniami na budowę, to istotne narzędzie w realizacji naszych planów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania allegro | giełda lotos | kurs dolara | akcje | notowania livechat | kurs playway | prognoza btc |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here