Naga MarketsTauron z mocnym wybiciem. Trwa walka przy oporze 2,45 zł Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas wczorajszej sesji o około 8,69%. Akcje drożały o 0,20zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 2,54zł. Jest to mocny wynik na tle zyskującego wczoraj 1,21% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 2,50 zł. W sumie od końca października spółka drożeje już o ponad 50%.

Atak na ważny opór

Dobry sentyment na rynku akcji za sprawą słabości dolara oraz ustalenie podwyżek cen energii poprzez tzw. opłatę mocową, stwarza dobre środowisko do odrabiania strat w sektorze energetycznym. Spoglądając na notowania Tauronu, widać że popyt rozdaje karty. Wczoraj doszło do testu ważnego oporu w rejonie 2,45 zł. Mimo, że zwyżka wyhamowała przy oporze, to dynamika wzrostu sugeruje spore szanse na jego pokonanie. Kolejne cele mamy powyżej 2,70 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują


Symbol GPW na tle wykresu

WIG20 ma za sobą kolejną przecenętauron 10.12.2020
Notowania Tauron 10.12.2020

Kontrakt z Panasonic Energy Poland

Tauron Polska Energia i Panasonic Energy Poland zawarły kontrakt na produkt EKO Premium, podała spółka. Oznacza to, że fabryka Panasonic w Gnieźnie już trzeci rok z rzędu korzystać będzie z prądu w 100% wytworzonego w odnawialnych źródłach energii. Zielona energia dla Panasonic Energy Poland pochodzi przede wszystkim z elektrowni wiatrowych i wodnych Grupy Tauron. Umowa obejmuje dostawę energii elektrycznej pochodzącej w 100% z OZE na cały rok 2021.

Tauron sprzedaje energię elektryczną do fabryki w Gnieźnie nieprzerwanie od 2016 roku, a od 2019 roku – wyłącznie zieloną energię w ramach produktu EKO Premium, podano. “Ekologiczne produkty dla biznesu są realnym narzędziem wsparcia naszych klientów w realizowaniu podejmowanych przez nich działań na rzecz ochrony środowiska. Z roku na rok odnotowujemy wzrost zainteresowania zakupem zielonej energii. Rośnie zarówno wolumen sprzedaży, jak i liczba klientów, którzy decydują się na ekologiczną energię.

W 2020 roku sprzedamy prawie dwa razy więcej energii z OZE niż w roku ubiegłym” – powiedział wiceprezes ds. sprzedaży na rynku biznesowym w Tauron Sprzedaż Tomasz Lender, cytowany w komunikacie. Panasonic Energy Poland to jedyna w Polsce fabryka baterii cynkowo-węglowych i alkalicznych Panasonic. Wraz z fabryką w Belgii każdego roku wytwarzają prawie 2 mld baterii tej marki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here