Naga MarketsTauron z lekkim odbiciem i ryzykiem spadku do 3,10 zł Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,06%. Akcje drożały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 3,38 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,19% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 3,35 zł. W sumie od końca października spółka drożeje już o ponad 100%.

Układ boczny

Notowania Tauronu spadają od drugiej połowy października. Na wykresie można wyznaczyć układ boczny. Cena wprawdzie zareagowała na wsparciu przy 3,27 zł, jednak skala odbicia rodzi ryzyko powrotu do przeceny. Jeżeli wsparcie to upadnie, cena skieruje się na kolejny podobny poziom w rejonie 3,10 zł.tauron 10.11.2021
Notowania Tauron 10.11.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Ugoda z Rafako

Rafako zadeklarowało wobec Nowe Jaworzno Grupa Tauron (NJGT) nowy termin ponownej synchronizacji bloku o mocy 910 MW w Jaworznie z siecią bloku 910 MW na 29 kwietnia 2022 r. wobec pierwotnie planowanego 25 lutego, podał Tauron. Termin i warunki współpracy zostały określone w warunkach ugody pomiędzy spółkami, która została parafowana, ale nie została jeszcze podpisana.

W związku z tym Tauron dokonał ponownego oszacowania skutków finansowych postoju bloku, w którym uwzględnił bieżącą sytuację na rynku energii elektrycznej w Polsce oraz najnowsze prognozy cen energii elektrycznej na rynkach hurtowych. Wynika z niego, że w okresie postoju bloku, tj. od 11 czerwca 2021 r. do 29 kwietnia 2022 r. marża pierwszego stopnia generowana przez blok będzie niższa o ok. 390 mln zł.Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here