Naga MarketstauronKurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, spadał podczas sesji z ubiegłego piątku o około 1,78%. Akcje taniały o 0,03 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 1,60 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w miniony piątek 0,27% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, porównywalnych do wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 1,60 zł. W sumie ruch spadkowy rozpoczęty na początku listopada wynosi już około 18%.


Akcje Tauron w układzie bocznym. Wzrost cen CO2 nie pomaga

Początek minionego tygodnia rozpoczął się udanie dla spółki i pierwsze dwie sesje przebiegały pod dyktando kupujących. Kolejne dni były już jednak słabsze i możliwe, że kurs powraca do ruchu spadkowego zainicjowanego w połowie listopada. Notowania spółki poruszają się w ostatnich miesiącach w trendzie bocznym między wsparciem okolic 1,45 zł, a oporem w rejonie 1,90 zł. Trwające spadki zbiegły się ze słabsza kondycją na szerokim rynku, a także zamieszaniu związanym z ogłoszeniem wezwania na akcje Energii przez Grupę Orlen. Od razu ruszyły także spekulacje, która z firm energetycznych będzie kolejna do przejęcia przez większy podmiot. Wydaje się, że spółce zaczynają znowu ciążyć notowania certyfikatów CO2, które po dużej korekcie z drugiej połowy roku, znowu zaczynają dynamicznie rosnąć. Biorąc pod uwagę wyraźną korelację z naszym sektorem energetycznym, wydaje się, że dalszy wzrost CO2 może oznaczać spadki na notowaniach spółki. Wydaje się, że najbliższym celem podaży jest wsparcie przy 1,45 zł, do którego prawdopodobnie zmierzamy.

tauron 23.12.2019
Notowania Tauron 23.12.2019

750 mln zł kredytu

W miniony piątek spółka poinformowała o podpisaniu umowy kredytowej z bankiem Intesa Sanpaolo na pięć lat o wartości 750 mln zł. Kredyt posłuży na finansowanie wydatków związanych z energetyką odnawialną, inwestycjami w sieci dystrybucyjne oraz refinansowaniem istniejącego zadłużenia. Transakcja z bankiem wspiera Zielony Zwrot Taurona, czyli długofalową strategię grupy, której celem jest zwiększenie do ponad 65% udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w miksie wytwórczym Taurona – podano w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here