Naga MarketsTauron z atakiem na maksima trendu. Po wybiciu celem poziom 4 zł Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas piątkowej sesji o około 0,45%. Akcje drożały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 3,55 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego w piątek 0,76% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 3,35 zł. W sumie od końca października spółka drożeje już o ponad 100%.

Mocny październik

Notowania Tauronu wzrosły od początku października już o 17%. Duża dynamika zwyżki doprowadziła do ataku na poprzedni szczyt. Pierwszy atak został zatrzymany, jednak reakcja podaży nie jest znacząca. Wszystko może więc wskazywać na ponowny atak po krótkiej korekcie. Wydaje się, że wybicie na nowe maksima jest jak najbardziej w zasięgu kupujących, a po wybiciu celem stanie się poziom 4 zł.tauron 20.10.2021
Notowania Tauron 20.10.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zakończona inwestycja

Tauron Polska Energia oddał do użytku Główny Punkt Zasilania Olszowa w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE), podała spółka. Energia z tego miejsca zasili kilkanaście firm funkcjonujących w Strefie Aktywności Gospodarczej Gminy Ujazd i KSSE oraz umożliwi ich dalszy rozwój.

Zrealizowana w latach 2019-2021 inwestycja kosztowała 21 mln zł. Budowa Głównego Punktu Zasilania Olszowa to jedna z największych inwestycji energetycznych w województwie opolskim. Na inwestycje w rozbudowę i modernizację sieci elektroenergetycznej na obszarze tego województwa spółka wydaje rocznie około 180 mln zł, podano.Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here