Naga MarketstauronTauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju.

Spółka wypracowała 524,19 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2019 r. wobec 636,15 mln zł zysku rok wcześniej.

“W pierwszym kwartale 2019 r. Grupa Tauron osiągnęła bardzo dobre wyniki finansowe, które były wyższe od oczekiwanych przez rynek. Nasza największa inwestycja, blok o mocy 910 MW w Jaworznie, znajduje się w końcowej fazie realizacji. Na koniec pierwszego kwartału zaawansowanie tego projektu przekroczyło 90%. Blok będzie spełniał surowe normy z zakresu ochrony środowiska i pozwoli wyłączyć z eksploatacji nasze najstarsze jednostki wytwórcze. Chciałbym także podkreślić, że w I kwartale przyłączyliśmy do naszej sieci dystrybucyjnej 2,5 tys. odnawialnych źródeł energii o łącznej mocy blisko 35 MW, czyli ponad dwa razy większej niż rok wcześniej” – powiedział prezes Filip Grzegorczyk, cytowany w komunikacie.

Zysk operacyjny wyniósł 727,97 mln zł wobec 875,49 mln zł zysku rok wcześniej.

“Sytuacja finansowa grupy jest stabilna. Mamy zagwarantowane finansowanie na poziomie 4,6 mld zł. Nasza kondycja finansowa i płynnościowa została oceniona przez agencję ratingową Fitch, która potwierdziła długoterminowy rating na poziomie BBB z perspektywą stabilną” – dodał wiceprezes ds. finansów Marek Wadowski.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5 312,81 mln zł w I kw. 2019 r. wobec 4 636,89 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I kw. 2019 r. wyniosła 155,72 mln zł wobec 42,5 mln zł straty rok wcześniej.

Orbex

Sytuacja na wykresie:

Kurs rośnie na starcie poniedziałkowej sesji o około 0,5%. Niewiele to jednak zmienia, gdyż sytuacja spółki jest nieciekawa. Kurs testuje od pewnego czasu historyczne minima i jak dotąd, na ważnym wsparciu nie jest inicjowana wyraźniejsza próba odbicia. Wydaje się, że czas działa na niekorzyść spółki i z czasem, zamiast odbicia może dojść do przełamania i zejścia na nowe minima.

tauron
źródło xStation 5

Czytaj także: Akcje CD Projekt najdroższe w historii. Dobre wyniki i zapowiedź Cyberpunka 2077tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here