Naga MarketsTauron z 15% korektą. Cena przy wsparciu 2,75 zł Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,12%. Akcje taniały o 0,03 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 2,80 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego 0,70% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 2,81 zł. W sumie od końca października spółka drożeje już o ponad 85%.

Dobre miejsce na odbicie

Notowania spółki w ostatnich dniach wyhamowały spadek rozpoczęty w drugiej połowie stycznia. Cały ruch nie ma ani dużego zasięgu ani ponad przeciętnej dynamiki. Wydaje się, że nadal można rozpatrywać go jako korektę. Cena znajduje się między czytelnym wsparciem przy 2,75 zł, a oporem przy 3,20 zł. Obecnie więc pojawia się szansa na odbicie od strefy wsparcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
tauron 5.02.2021
Notowania Tauron 5.02.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Transformacja cyfrowa przyspiesza

Tauron Polska Energia zakończył realizację projektu badawczo-rozwojowego “Platforma zarządzania danymi z zaawansowanej infrastruktury pomiarowej”, który realizowany był w partnerstwie z gliwicką firmą Future Processing i został uruchomiony w ramach sektorowego programu B+R “Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, podała spółka. Dofinansowanie do projektu wyniosło 2,18 mln zł. Projekt został wdrożony na terenie Wrocławia.

W projekcie B+R Taurona został opracowany prototyp systemu Platforma MDM klasy big data do zaawansowanej analizy ogromnej liczby danych pochodzących z infrastruktury pomiarowej AMI (z liczników inteligentnych) w powiązaniu z danymi pochodzącymi z innych systemów OSD. Każdego dnia do systemu Platforma MDM (Meter Data Management) przekazywanych jest ponad 35 000 000 danych pomiarowych oraz informacji o zdarzeniach z infrastruktury pomiarowej działającej w ramach Smart City Wrocław.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro dolar | notowania giełdowe pgnig | wartość dolara | funt notowania | bitcoin prognozy 2020 |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here