Naga MarketsPiątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Okazuje się, że mimo kryzysu gospodarczego, spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa, sentyment na giełdzie pozostaje stosunkowo optymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 0,67%.

  • 12 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w piątek na wartości
  • 8 z 20 spółek z WIG20 traciło w piątek na wartości

Tauron liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 aż 12 zyskiwało dziś na wartości a zaledwie 8 odnotowały spadki. Liderem wzrostów okazał się Tauron. Cena akcji jednego ze sprzedawców energii elektrycznej wzrosła w trakcie piątkowego handlu aż o 5,95 proc.

Po czerwonej stronie tego zestawienia na szczególną uwagę zasługują natomiast notowania LPP, którego akcje traciły 1,23 proc.

Źródło: Stooq

Cena akcji Taurona najwyżej od marca 2018 r.

Spoglądając na notowania Taurona zauważymy, że cena akcji spółki rośnie nieprzerwanie od czterech tygodni. Tylko w tym tygodniu zasięg wzrostów wyniósł ponad 26 proc. co powiększyło trwającą od miesiąca aprecjację do niemal 137 proc.

Warto zwrócić uwagę, że wskutek tak znacznej aprecjacji rynek pokonał aż trzy istotne poziomy oporu znajdujące się kolejno w okolicy 1,43 zł, 2 zł oraz 2,40 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet ponownego przetestowania bariery 3 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKursy euro i funta największymi przegranymi sesji! GBP najsłabszą walutą G8
Następny artykułKurs DAX 30 w ujęciu długoterminowym – analiza
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here