Naga MarketsCzerwono na GPW. PKN Orlen z największym spadkiem. Tauron ponad 11 proc. w górę. WIG 20 w piątek 2,84 proc. na minusieCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) rozpoczęła się od spadku. WIG 2 przetestował wczorajsze minima, po czym na rynek wrócili kupujący. Byki nie były jednak zbyt silne tego dnia. Największe wzrosty zanotowały dwie spółki z sektora energetycznego. Mowa tu o Tauron PE oraz PGE. Po drugiej stronie zestawienia znalazły się banki, gdzie najsłabszy był Santander, a zaraz za nim Alior Bank.

  • W czwartek WIG 20 zyskał jedynie 0,45 proc.
  • Motorem napędowym wzrostów były spółki z sektora energetycznego
  • Najmocniejsze spadki w indeksie blue chipów notowały banki

Tauron ponad 16 proc. w górę! Mocny wzrost PGE

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG 20 zyskiwało dziś jedynie 8, traciło 11, a Orange zakończył sesję bez zmian. Największą aprecjacją wśród blue chipów może pochwalić się spółka Tauron PE, która zyskała 16,09 proc. Zaraz za nią, ze wzrostem o 14,08 proc. znalazła się spółka PGE.

Mniej szczęścia miały dwie najmocniej spadające spółki z sektora finansowego. Mowa tu o bankach: Santander (-3,01 proc.) oraz Alior Bank (-2,11 proc.).

– Ponad dwucyfrowe wzrosty są widoczne na spółkach PGE oraz Tauron, głównie dzięki temu, iż z tych spółek miałyby zostać wydzielone kopalnie. Ministerstwo Aktywów Państwowych poinformowało, że prace nad takimi działaniami właśnie się rozpoczęły. To ważna informacja dla tych spółek, gdyż większość kopalni przynosi straty. Co więcej wartość odzyskiwalna aktywów jest często niższa niż poczynane tam coroczne inwestycje – komentował Michał Stajniak z XTB.

WIG 20 nieznacznie w górę

Po wczorajszym spadku o 0,57 proc., dziś indeks WIG 20 odrabiał straty. Wzrosty okazały się jednak niewielkie (0,45 proc.).

Notowania pozostają w środku zakresu, którego górne ograniczenie wypada w okolicach poziomu 1850.  To właśnie tam może zmierzać kurs w przypadku kontynuacji trendu wzrostowego jaki obserwujemy od czasu wyznaczenia dna w marcu br.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo
WIG 20 – wykres dzienny

Kluczowe wsparcie widoczne jest przy 1740 i dopóki cena utrzymuje się ponad nim na zamknięciach sesji, trend pozostaje nienaruszony. Po ewentualnym wybiciu w dół, notowania mogą kierować się do strefy przy 1670.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here