Naga MarketsTauron wyhamował spadki na czytelnym wsparciu. W tle rządowe negocjacje z górnikami Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas wczorajszej sesji o około 5,13%. Akcje drożały o 0,09 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 1,93 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 0,64% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 1,92 zł. W sumie od końca lipca spółka tanieje już o ponad 45%.

Na kluczowym wsparciu

Notowania spółki silnie spadały w ostatnich tygodniach. Wcześniejsze odbicie wiązało się z nadziejami na szybsze odejście polskiego sektora energetycznego od węgla. Wzrost ten został zahamowany z powodów politycznych. Być może warto więc mieć na uwadze trwające negocjacje rządowe z branżą górniczą.

Im bowiem twardsze stanowisko rządu w kwestii stopniowego wygaszania kopalń, tym bardziej korzystne środowisko do odbicia spółek energetycznych. Technika wskazuje także na pewne szanse, choćby na korektę, mimo słabości szerokiego rynku. Cena oscyluje bowiem na czytelnym wsparciu w rejonie 1,90 zł.

tauron 23.09.2020
Notowania Tauron 23.09.2020

Nowa metoda kładzenia kabli

Tauron Dystrybucja – spółka zależna Taurona Polskiej Energii – przeprowadził pierwsze w Polsce prace płużenia kabli z wykorzystaniem technologii sprowadzonej z Austrii, podała spółka. Płużenie to technologia wykorzystująca pług głębinowy, pozwalająca ułożyć kabel energetyczny metodą bezwykopową. Podczas prac nie następuje przemieszanie warstw ziemi, co mogłoby niekorzystnie wpływać na uprawy w terenach wiejskich.

Nie ma również zagrożenia uszkodzenia np. korzeni drzew znajdujących się w pobliżu. Szerokość wykopu, w którym finalnie ułożony jest kabel, to zaledwie kilka centymetrów. Sam kabel natomiast ma podwyższone parametry techniczne, co zapewni jego dłuższą bezawaryjną pracę, podano w komunikacie.

“Testy technologii płużenia prowadziliśmy już w zeszłym roku, jednak z wykorzystaniem innego, mniej zaawansowanego technicznie urządzenia. Obecnie przekonujemy się, jak szybko i sprawie można zrealizować zadanie inwestycyjne przy pomocy tej technologii” – powiedział dyrektor Oddziału Tauron Dystrybucja w Krakowie Jacek Duniec, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here