Naga MarketsTauron wyhamował spadki. Lokalne wsparcie przy 2,75 zł Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,86%. Akcje drożały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 2,84 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego 1,95% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 2,82 zł. W sumie od końca października spółka drożeje już o ponad 85%.

Finax

Lokalne wsparcie

Notowania spółki w ostatnich dniach poruszają się w formie konsolidacji. Ma ona miejsce nad lokalnym wsparciem w rejonie 2,75 zł. Jest to poziom oparty także o poprzedni wierzchołek w trwającym trendzie wzrostowym. Z uwagi na ten trend, oraz ogólnie dobry sentyment na rynkach akcji, wydaje się, że można oczekiwać odbicia w górę. Na razie jednak nie ma ku temu sygnałów, choć samo wyhamowanie spadków na danym poziomie, można w takim kontekście odczytywać jako wstępny sygnał do potencjalnego odbicia.

Te artykuły również Cię zainteresują
tauron 12.02.2021
Notowania Tauron 12.02.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Duże inwestycje

Tauron wyda ponad 680 mln zł na energetyczne inwestycje w Małopolsce w 2021 r., podała spółka. Plan obejmie zarówno nowe projekty inwestycyjne, jak i kontynuację dużych i ważnych zadań wieloletnich, poprawiających bezpieczeństwo energetyczne regionu. W poprzednim roku Tauron zainwestował na terenie Małopolski przeszło 600 mln zł. “Województwo małopolskie to obszar zróżnicowany geograficznie i demograficznie. Dynamicznie rozwijająca się aglomeracja krakowska wymaga od nas prowadzenia inwestycji towarzyszących dużym przedsięwzięciom infrastrukturalnym oraz modernizacji i rozbudowy istniejącej infrastruktury dystrybucyjnej w trudnych warunkach gęstej zabudowy.

Duże inwestycje będące odpowiedzią na rozwój gospodarczy prowadzimy również m.in. na Sądecczyźnie, Podhalu i w okolicach Tarnowa. Istotnym kierunkiem są też działania nastawione na automatyzację stacji SN/nN i sieci średniego napięcia” – powiedział wiceprezes Tauron Polska Energia Jerzy Topolski, cytowany w komunikacie. Na południu Krakowa trwa budowa Trasy Łagiewnickiej – jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w Małopolsce. To również duże wyzwanie dla Grupy Tauron.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here