Naga Markets

Tauron wyeliminował ryzyko refinansowania programu kredytowego zapadającego w grudniuWarszawa, 08.09.2022 (ISBnews) – Tauron Polska Energia wyeliminował ryzyko refinansowania programu zapadającego w grudniu tego roku na kwotę blisko 6 mld zł, podał wiceprezes spółki Krzysztof Surma.

“Nasze ryzyko refinansowania w IV kwartale zostało w całości wyeliminowane dzięki podpisaniu najpierw umowy z EBI na 2,8 mld zł, potem umowy z ERSTE na 500 mln zł. Finalnie 15 lipca, na 4 mld zł podpisaliśmy program na rynku krajowym. To program 5-letni z możliwością przedłużenia na 2 kolejne lata za zgodą obu stron”- poinformował Surma podczas konferencji prasowej.Stroną umowy kredytu zawartej w lipcu na 4 mld zł jest konsorcjum banków: PKO Bank Polski, Bank Pekao, CaixaBank, Bank Handlowy, Erste Group Bank AG, Industrial and Commercial Bank of China, Santander Bank Polska i China Construction Bank. Ustalono, że kredyt może być przeznaczony na refinansowanie zadłużenia grupy, finansowanie inwestycji w OZE oraz finansowanie wydatków ogólnokorporacyjnych.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: polenergia kurs akcji | notowania intercars | kurs funta w kantorach | kghm giełda | bitcoin cash prognozy | forum gieldowe | kurs gpw |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

Poprzedni artykułS&P 500 ma potencjał do dalszych spadków, twierdzą analitycy Morgan Stanley
Następny artykułKruk ma zabezpieczone finansowanie, utrzyma niski poziom zadłużenia
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here