Naga MarketsTauron walczy o utrzymanie wsparcia przy 3,30 zł Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,45%. Akcje drożały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 3,55 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,76% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 3,35 zł. W sumie od końca października spółka drożeje już o ponad 100%.

Już 15% spadku ceny

Notowania Tauronu po mocnym odbiciu w pierwszej połowie października, w drugiej części miesiąca oddały niemal całość odbicia. Co ciekawe, sytuacja powtarza się już drugi miesiąc z rzędu, a notowania wyznaczają zakres pewnej konsolidacji. Technika sugeruje ryzyko przełamania wsparcia przy 3,30 zł, co oznaczałoby, że kolejnym poziomem docelowym staną się okolice dołka z końca lipca.tauron 3.11.2021
Notowania Tauron 3.11.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kolejna kogeneracja

Tauron Polska Energia uruchomił drugą instalację kogeneracyjną zasilaną metanem pozyskiwanym z Zakładu Górniczego Brzeszcze. Klasyczne instalacje zasilane są paliwem, którym głównie jest węgiel, biomasa lub gaz ziemny. “Uruchomienie instalacji kogeneracyjnej w kopalni Brzeszcze jest elementem szerszego projektu.

Naszą ambicją jest przechwycenie możliwie największej ilości metanu, tak aby nie przedostawał się on, w sposób niekontrolowany do atmosfery. Dzięki temu możliwe będzie produkowanie taniej energii, przy równoczesnej dbałości o klimat”- powiedział prezes Tauron Nowe Technologie Artur Warzocha podczas konferencji prasowej.Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here