Naga MarketsTauron w stagnacji nad ważnym wsparciem Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,24%. Akcje drożały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 2,56 zł. Jest to niezły wynik na tle tracącego 1,22% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 2,52 zł. W sumie od końca października spółka drożeje już o ponad 85%.

Marzec na zero

Notowania spółki wychodzą na zero pod koniec marca. W pierwszej połowie miesiąca cena rosła, a w drugiej spadała, przy czym oba ruchu są porównywalnej wielkości. Widać wyraźnie, że notowania czekają na lepszy sentyment na szerokim rynku. Dopóki nastroje nie ulegną poprawie, trudno oczekiwać mocniejszego odbicia i cena powinna nadal poruszać się między wsparciem 2,45 zł, a oporem przy 2,75 zł.

InvestCuffs

Te artykuły również Cię zainteresują
tauron 26.03.2021
Notowania Tauron 26.03.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Coraz więcej energii z OZE

Farmy wiatrowe Taurona wyprodukowały ok. 970 GWh energii elektrycznej w 2020 r., co oznacza wzrost o 40% r/r, podała spółka. Taka ilość energii może pokryć roczne zapotrzebowanie 400 tysięcy gospodarstw domowych, podkreślono. “Dobre wyniki produkcji energii w farmach wiatrowych to przede wszystkim konsekwencja akwizycji nowych mocy w tej technologii.

Zakupione we wrześniu 2019 roku farmy wiatrowe o łącznej mocy 180 MW w 2020 roku pracowały na nasz rachunek przez pełne 12 miesięcy. Konsekwentnie realizujemy założenia Zielonego Zwrotu, rozwój nowych mocy wiatrowych na lądzie to nasz priorytet inwestycyjny w najbliższych latach. Taka jest konieczność biznesowa i takie jest oczekiwanie klientów oraz otoczenia, w którym funkcjonujemy” – powiedział p.o. prezesa Tauron Polska Energia Marek Wadowski, cytowany w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro dolar wykres | dow | giełda jsw | codzienne komentarze giełdowe | lotos akcje cena |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here