Naga MarketsTauron w mocnej formie. Niebawem nowe maksima trendu Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas wczorajszej sesji o około 6,18%. Akcje drożały o 0,19 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 3,39 zł. Jest to mocny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,52% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 3,38 zł. W sumie od końca października spółka drożeje już o ponad 100%.

Re-test i odbicie

Notowania spółek z sektora energetycznego nadal odznaczają się relatywną siłą na tle otoczenia. Powodem wczorajszego odbicia w tej branży były informacje ze strony rządowej o planie przejmowania aktywów węglowych od spółek energetycznych. Zgodnie z planem, ma do tego dojść już w przyszłym roku. Po tym procesie, spółki energetyczne przestaną być obciążone nierentownymi kopalniami. Rynek wycenia więc ich nowy status, który właśnie się tworzy. Tauron obija od poprzednich szczytów i niebawem popyt powinien pokonać szczyt z końca kwietnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
kurs tauron 27.05.2021 cena akcji
Notowania Tauron 27.05.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Coraz więcej zielonej energii

Tauron sprzedał przedsiębiorstwom 1 TWh zielonej energii elektrycznej w 2020 roku w ramach produktu EKO Premium, co stanowi dwukrotny wzrost w porównaniu z 2019 r., podała spółka. “Z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie EKO Premium. Wśród klientów są zarówno ci, którzy wybierają ten produkt sukcesywnie od lat, ale także wielu nowych, którzy chcą mieć pewność skąd pochodzi kupowana przez nich energia.

Tylko w ostatnim roku zielona energia pod szyldem EKO Premium od Taurona trafiła między innymi do LOTTE Wedel, Santander Bank Polska czy Panasonic Energy Poland” – powiedział wiceprezes zarządu ds. sprzedaży na rynku biznesowym w Tauron Sprzedaż Tomasz Lender, cytowany w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje mercator | polenergia akcje | cdprojekt notowania | cdr notowania | lew kurs | giełda pgnig | dax notowanie |

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here