Naga MarketstauronKurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,30%. Akcje drożały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 1,23 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego 3,24% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 1,17 zł. W sumie od początku roku akcje potaniały o ponad 50%.


Ponad poziomem 1 zł

Ostatnie tygodnie doprowadziły do powstania paniki na giełdach i bardzo silną wyprzedaż akcji w związku z rozprzestrzenianiem się chińskiego wirusa. Spółka traciła na wartości jednak już wcześniej, podobnie jak cały krajowy sektor energetyczny. Firma jest pierwszą wśród indeksu WIG20, której kurs spadł poniżej poziomu 1 zł. Wydaje się zaskakujące, że groszowa spółka znajduje się w indeksie największych firm i możliwe, że powinno to zostać skorygowane. Na razie trudno oczekiwać nagłej poprawy sytuacji, gdyż mimo paniki, inwestorzy od dawna trzymają się z dala od wszystkiego co ma związek z węglem i górnictwem.

tauron 25.03.2020
Notowania Tauron 25.03.2020

Umowa z Lotte Wedel

Spółka Lotte Wedel zakontraktowała w Tauron Sprzedaż ponad 51 GWh energii elektrycznej, pochodzącej w 100% ze źródeł odnawialnych na trzy lata, podał Tauron przed kilkoma dniami. Nowa transakcja umożliwi pokrycie całkowitego zapotrzebowania energetycznego zakładu Wedla na warszawskiej Pradze. “Zainteresowanie klientów biznesowych zakupem energii, która w 100% pochodzi z odnawialnych źródeł, jest bardzo duże. Rośnie zarówno wolumen zielonej energii, którą Tauron sprzedaje klientom, jak i liczba podmiotów, które decydują się na wybór produktu Eko Premium. Z tego względu firmy, którym szczególnie zależy na budowaniu wizerunku wokół ekologicznych postaw, decydują się na zawieranie umów wieloletnich” – powiedział wiceprezes Tauron Sprzedaż ds. sprzedaży na rynku biznesowym Tomasz Lender, cytowany w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Tauron to pazerna instytucja z kiepskim pijarem. Nastawiona tylko na ZYSK i wysyłająca w czasie epidemii KORONAWIRUSA inkasentów po domach w celu odczytania liczników. Pracownik Tauronu bez jakichkolwiek zabezpieczeń przeciw skażeniu biologicznemu – bez maski, odzieży ochronnej i rękawiczek pracuje przy sczytywaniu liczników, jakby nie było żadnego zagrożenia!!!! Zgłosiłem sprawę dzwoniąc do Taurona do centrum rozwiązywania problemów, ale nie mogłem osiągnąć połączenia. Jednak kiedy ponowiłem telefon do centrum PŁATNOSCI i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odebrał Pan, który na moje żale rozłożył tylko ręce i nie wiedział co powiedzieć. Chce powiedzieć, że to wielka WIOCHA!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here