Naga MarketsTauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła.

tauron
źródło xStation 5

Spółka traci na wartości od dłuższego czasu, w tym roku notując nowe historyczne minima i spadek rzędu 40% co jest porównywalne z 2015 rokiem, kiedy doszło do podobnej przeceny. Powodów takiego stanu rzeczy nie należy jednak szukać w raportach spółki. Wyniki za pierwsze półrocze były zadowalające. Przychody wzrosły o 5%, EBITDA o 2%, mocno spadł zysk netto aczkolwiek za sprawą jednorazowych odpisów. Spółkę trapią takie same problemy jak cały sektor energetyczny czyli rosnące ceny CO2, obawy o nakłady inwestycyjne, które niekorzystnie wpłyną na dywidendy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źle na notowania działały także liczne plotki np. o rzekomym łączeniu spółek czy spekulacje dotyczące energetyki jądrowej. Wszystko to wpływało na podtrzymanie negatywnego sentymentu do spółek. Obecnie mamy za sobą ogromną przecenę, a wiele złych rzeczy jest już wycenionych. Niedawno sektor informował o planowanych nakładach inwestycyjnych, a więc niepewność została w tym zakresie ograniczona. Także od władz URE popłynęło kilka pozytywnych opinii, co w sumie pozwoliło na korekcyjną zwyżkę. W ostatnich dniach kurs znowu dołuje, co może oznaczać, że na mocniejsze i trwalsze odbicie przyjdzie jeszcze poczekać. Trudno bowiem oczekiwać aby najsłabszy sektor pociągnął do góry indeksy, tym bardziej przy tak słabym otoczeniu naszego parkietu.

Czytaj także: Tauron raportuje zysk za pierwsze półroczne – dwukrotnie mniejszy niż w 2017 r.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here