Naga MarketsTauron sprzedał przedsiębiorstwom 1 TWh zielonej energii elektrycznej w 2020 roku w ramach produktu EKO Premium, co stanowi dwukrotny wzrost w porównaniu z 2019 r., podała spółka.

“Z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie EKO Premium. Wśród klientów są zarówno ci, którzy wybierają ten produkt sukcesywnie od lat, ale także wielu nowych, którzy chcą mieć pewność skąd pochodzi kupowana przez nich energia. Tylko w ostatnim roku zielona energia pod szyldem EKO Premium od Taurona trafiła między innymi do LOTTE Wedel, Santander Bank Polska czy Panasonic Energy Poland” – powiedział wiceprezes zarządu ds. sprzedaży na rynku biznesowym w Tauron Sprzedaż Tomasz Lender, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W przypadku Santander Bank Polska kontrakt obejmuje sprzedaż zielonej energii do 538 punktów poboru, czyli oddziałów banku i centrów wspierania biznesu. Panasonic Energy Poland już trzeci rok z rzędu korzysta z prądu w 100% wytworzonego w swojej fabryce w Gnieźnie. LOTTE Wedel skorzystał z gwarantowanej w ramach oferty EKO Premium możliwości wyboru rodzaju odnawialnego źródła i postawił na energię elektryczną z farm wiatrowych, która umożliwia pokrycie całkowitego zapotrzebowania energetycznego zakładu Wedla na warszawskiej Pradze, podano

“Biznesowi klienci Taurona coraz chętniej sięgają po produkty przyjazne środowisku. Jednym z nich jest właśnie EKO Premium. Jako jedyna na polskim rynku, propozycja ta objęta jest Systemem Gwarancji Sprzedaży Energii Ekologicznej, który jest nadzorowany przez niezależną instytucję – Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE)” – czytamy w materiele.

Tauron systematycznie rozwija ten produkt, m.in. zwiększając dostępny w nim wolumen energii poprzez dołączanie kolejnych źródeł wytwórczych Grupy Tauron, a także źródeł należących do innych podmiotów, podano.

“Udostępniliśmy EKO Premium naszym klientom w 2010 roku. Tym samym ‘Zielony Zwrot’ wpisany do naszej strategii kilka lat później, miał solidne podstawy w praktyce biznesowej. Warto podkreślić, że zieloną ofertę od początku budowaliśmy razem z naszymi klientami – w oparciu o ich potrzeby i rosnącą świadomość ekologiczną” – podkreślił Tomasz Lender.

Tauron rozwija ekologiczną ofertę nie tylko dla klientów biznesowych, ale również dla gospodarstw domowych. Klienci indywidualni mogą korzystać z oferty Prąd EKO. Kupowana w ten sposób energia pochodzi w 100% z OZE. Tauron w ofercie ma także panele fotowoltaiczne i produkty, które pozwalają obniżyć zapotrzebowanie na media energetyczne, podsumowano.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here