Naga MarketstauronTauron Polska Energia rozważa udział w aukcjach na sprzedaż energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych (OZE) z projektami fotowoltaicznymi o mocach rzędu 5-8 MW, poinformował wiceprezes Marek Wadowski.

Tauron Polska Energia rozważa udział w aukcjach na sprzedaż energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych OZE

“Cały czas przyglądamy się możliwościom startowania w aukcjach, prowadzimy wewnętrzne dyskusje nad poszczególnymi projektami. Nastawiamy się w najbliższym czasie na fotowoltaikę. Będą to projekty rzędu 5 MW czy 8 MW” – powiedział Wadowski podczas telekonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodał, że kluczową kwestią będzie to, czy cena aukcyjna zapewni spółce rentowność danego projektu.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here