Naga MarketsTauron przygotowuje aktywa węglowe do wydzieleniaKarpacz, 08.09.2021 (ISBnews) – Tauron Polska Energia jest w trakcie przygotowywania aktywów węglowych do wydzielenia, poinformował ISBnews wiceprezes Patryk Demski. Grupa pracuje też nad nowymi kierunkami rozwoju pod kątem innych źródeł energii.

„Grupa Tauron wierzy w perspektywę NABE i przygotowuje się organizacyjnie do wydzielenia aktywów opartych na węglu kamiennym. Jesteśmy w czołówce tych, którzy przygotowują aktywa do wydzielenia, i wspieramy ten proces” – powiedział Demski w rozmowie z ISBnews w kuluarach Forum Ekonomicznego w Karpaczu.W nawiązaniu do wypowiedzi wiceministra aktywów państwowych Artura Sobonia, wiceprezes potwierdził też, że w spółce Tauron Wydobycie trwają przygotowania analizy w zakresie wydzielenia kopalni ze struktury grupy kapitałowej,

„Równolegle pracujemy nad przygotowaniem strategicznym nowych kierunków rozwoju, opartych o inne źródła energii – głównie chodzi tu o OZE, w tym morskie farmy wiatrowe, a także wodór. Przygotowujemy capex związany z poszczególnymi inwestycjami” – wskazał Demski.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

Kamila Wajszczuk, Wojciech Żurawski

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: warren buffett | kurs liry tureckiej | azoty akcje notowania | budimex akcje | alior akcje prognozy | enea kurs | mercator akcje |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here