Naga MarketsTauron przebije 3,70 zł i ruszy na nowe szczyty? Komentuje Michał PalaczykW trakcie wtorkowych notowań Tauron notuje wyraźny spadek (-1,16%) swojej wyceny. Jednocześnie, jak wskazuje Michał Palaczyk na antenie Comparic24, spółka wkrótce może sięgnąć poziomu 3,70 zł i dalej piąć się wyżej. Z kolei mWIG40 zapewne domknie w trakcie tygodnia lukę spadkową z ubiegłego tygodnia, jednak słaba złotówka może utrudniać mocniejsze ruchy wzrostowe.Tauron osiągnie nowe szczyty?

Tauron, tutaj mamy pewien nieład techniczny, ponieważ jeżeli weźmiemy sobie od samego marca, to się dość ładnie rysowało na wykresie, ponieważ mamy majowe dołki bardzo istotne, potem pierwsze informacje z czystym sygnałem wejścia, o którym wspominałem na łamach squabera i potem bardzo ładnych ruch. I jak dotąd to było technicznie. – podkreśla Michał Palaczyk.

– Jeżeli ta linia naprawdę miała znaczenie i te 3 podbicia nie były jakimiś przypadkowymi ruchami, tylko faktycznie miejscami, gdzie następuje jakaś polaryzacja poglądów odnośnie ceny, odnośnie przyszłości spółek, to warto byłoby zwrócić uwagę na poziomy w okolicach szczytów ostatniego ruchu wzrostowego, czyli byłyby to poziomy w granicach 3,70 zł, tu też jest ta linia trendu wzrostowego. Tu mogłaby nastąpić jakaś ciekawa formacja, natomiast sam fakt, że Tauron dzisiaj wygenerował obroty, gdzieś podpowiada, że 3,70 zł to będzie tylko krótki przystanek, a dalej jest szansa na kolejne uderzenie wzrostowe. – dodaje także.

Tauron przebije 3,70 zł i ruszy na nowe szczyty? Komentuje Michał Palaczyk
Notowania spółki Tauron Polska Energia dnia 24.08.2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie wtorkowych notowań Tauron notuje spadek swojej giełdowej wyceny. Spółka zniżkuje obecnie o 1,16%, co oznacza spadek o 0,042 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 3,62 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 3,58 zł.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Słaba postawa mWIG40

– mWIG40 dużo słabszy. Tutaj nie było zamknięcia luki z zeszłego czwartku. Obroty też dużo słabsze, na mWIG40 niewiele się działo. Pewnie w trakcie tygodnia zamkniemy tę lukę na 5 072 pkt, natomiast zdobycie 5120 pkt może być trudne. Dolar dzisiaj miał co prawda korektę, jednak prawdopodobnie cały czas będzie się umacniał, więc to może nie sprzyjać również spółkom z mWIG40. – wskazuje Michał Palaczyk.

invest

Jak słyszymy na antenie Comparic24 to, że amerykańskie indeksy mogą w tym tygodniu pobijać kolejne historyczne rekordy, to nie oznacza, że polskie indeksy (w tym mWIG40) z łatwością będą piąć się coraz wyżej. Słaba złotówka może być więc czynnikiem, który będzie dla warszawskiego parkietu problematyczny, dodaje Michał Palaczyk.

Tauron przebije 3,70 zł i ruszy na nowe szczyty? Komentuje Michał Palaczyk
Notowania indeksu mWIG40 dnia 24.08.2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie dzisiejszej sesji mWIG40 notuje nieznaczny wzrost swojej giełdowej wyceny. Indeks zyskuje obecnie skromne 0,17%, co oznacza wzrost o 8,46 pkt względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 5 053,42 pkt. Aktualnie indeks wyceniany jest więc na równo 5 061,88 pkt.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: asseco akcje rekomendacje | orlen kurs | dzisiejszy kurs euro | kernel giełda | alior kurs | biomed lublin kurs akcji | kurs jena |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here