Naga Markets

Tauron: Produkcja energii el. brutto wzrosła o 12% r/r, dystrybucja - o 2% w II kw. 2022Warszawa, 07.09.2022 (ISBnews) – Wytwarzanie energii elektrycznej (produkcja brutto) Grupy Tauron Polska Energia wzrosła o 12% r/r do 3,92 TWh w II kw. 2022 r., zaś dystrybucja energii elektrycznej w tym czasie zwiększyła się o 2% r/r do 13,2 TWh, podała spółka.

W całym I półroczu 2022 r. Grupa Tauron dostarczyła łącznie 27,46 TWh energii elektrycznej, tj. o 3% więcej r/r, a usługi dystrybucyjne były świadczone na rzecz 5,8 mln odbiorców. W analogicznym okresie 2021 r. wolumen dystrybuowanej energii osiągnął poziom 26,76 TWh, podano.“Grupa Tauron wyprodukowała 7,8 TWh energii elektrycznej (w tym 0,92 TWh ze źródeł odnawialnych), tj. o 1% więcej niż w I półroczu ubiegłego roku, kiedy produkcja energii elektrycznej wyniosła 7,73 TWh (w tym 0,89 TWh ze źródeł odnawialnych). W I półroczu 2022 r. Segment OZE wyprodukował 0,71 TWh energii elektrycznej, tj. o 6% więcej w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku (0,67 TWh), co wynikało z korzystniejszych warunków wietrznych jakie miały miejsce zwłaszcza w I kwartale 2022 r. Produkcja z jednostek biomasowych wyniosła natomiast 0,22 TWh i była na poziomie zbliżonym do osiągniętego w I półroczu 2021 r.” – czytamy w komunikacie.

Produkcja ciepła w I półroczu 2022 r. wyniosła 6,20 PJ i była niższa o 14% r/r, co wynikało z mniejszego zapotrzebowania odbiorców, w związku z wyższą temperaturą zewnętrzną r/r, podano także

“Produkcja węgla handlowego w I półroczu 2022 r. wyniosła 2,71 mln ton i była na zbliżonym poziomie w stosunku do analogicznego okresu 2021 r., natomiast wolumen sprzedaży węgla był w tym samym czasie wyższy o blisko 18% i wyniósł 2,77 mln ton” – napisano dalej.

W samym II kw. br. produkcja węgla handlowego spadła o 1% r/r do 1,25 mln ton, a wolumen sprzedaży węgla wzrósł o 14% r/r do 1,27 mln ton.

“W I półroczu br. zapotrzebowanie na węgiel do produkcji energii elektrycznej i ciepła zostało zaspokojone w 66% węglem kamiennym pochodzącym z zakładów górniczych Grupy Tauron. Pozostała część zapotrzebowania została pokryta ze źródeł zewnętrznych” – czytamy też w informacji.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

XTB

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw cdr | kernel giełda | cd projekt akcje kupno | azoty akcje kupno | dom development giełda | enea akcje kupno | polenergia gpw |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here