Naga MarketsTauron poniżej wrześniowego dołka. Będzie kontynuacja spadków? Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas wczorajszej sesji o około 4,56%. Akcje drożały o 0,08 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 1,86 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 0,28% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 1,85 zł. W sumie od końca lipca spółka tanieje już o ponad 45%.

Re-test lokalnego oporu

Notowania spółek z sektora energetycznego nie mają ostatnio najlepszego okresu. Po nawet dość mocnych podbiciach notowań, po tym jak pojawiły się zapowiedzi odchodzenia od węgla, ostatnio brakuje podobnych komunikatów i rynek się uspokoił. Na wykresie Taurona widać, że trwa powolna przecena. Kurs testuje od dołu lokalny opór. Jeżeli na rynek nie wróci lepszy sentyment, wzrośnie ryzyko dalszych spadków.

Te artykuły również Cię zainteresują

tauron 5.11.2020
Notowania Tauron 5.11.2020

Ponad 1 mld zł obligacji

Tauron wyemituje na polskim rynku obligacje o wartości 1 mld zł na transformację energetyczną grupy, podała spółka. Jest to pierwsza w Polsce emisja obligacji zrównoważonego rozwoju. Środki pozyskane z tej operacji zostaną przeznaczone na przyspieszenie realizacji Zielonego Zwrotu Taurona, w ramach którego firma zakłada, że do 2030 roku będzie produkować ponad 65% energii w oparciu o odnawialne źródła energii (OZE).

Emisję 5-cioletnich obligacji o wartości 1 mld zł, które zostaną objęte przez inwestorów krajowego rynku finansowego, zaplanowano na 30 października 2020 roku, a w realizację przedsięwzięcia zaangażowane jest konsorcjum banków: Santander Bank Polska jako prowadzący księgę popytu oraz PKO Bank Polski, Bank Pekao oraz Erste Group Bank jako współprowadzący księgę popytu, poinformowano. Środki z emisji zostaną przekazane przede wszystkim na projekty wiatrowe, fotowoltaiczne oraz inwestycje przyłączeniowe. Elementem kluczowym jest tu ograniczenie emisyjności CO2.

W perspektywie 2030 roku Tauron chce produkować ponad 65% energii z OZE, przy jednoczesnym ograniczeniu emisyjności o połowę. Do 2025 r. rozbuduje bazę farm fotowoltaicznych do 300 MW oraz farm wiatrowych na lądzie o kolejne 720 MW (w tej chwili firma dysponuje mocą 380 MW zainstalowanej w technologii wiatrowej), podkreślono.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here