Naga MarketsTauron ponad linią trendu. Czas na atak na 1,25 zł Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,13%. Akcje drożały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 1,20 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 3,95% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 1,20 zł. W sumie od połowy marca w maksymalnym punkcie korekta sięgnęła 65% wzrostu ceny.

  • Tauron zwiększa udział energii pochodzącej z OZE
  • Na wykresie przełamana linia trendu
  • Kolejny cel przy 1,25 zł

Czas na atak na 1,25 zł

Trwający w ostatnich dniach ruch wzrostowy doprowadził już do wybicia linii trendu spadkowego. Spoglądając na wykres dzienny widać, że teraz kurs powinien kierować się w stronę oporu w rejonie 1,25 zł. Wydaje się, że w okresie pandemii i odmrażania gospodarek, branża energetyczna jawi się jako dosyć stabilny biznes, tym bardziej, że w ostatnich latach spółki z tego sektora doznały gigantycznych przecen. Możliwe więc, że powolny proces obrabiania strat będzie kontynuowany.

Te artykuły również Cię zainteresują
tauron 27.05.2020
Notowania Tauron 27.05.2020

Do 2030 roku 65% energii z OZE

Kwota dostępnego finansowania Taurona Polskiej Energii wynosi obecnie ponad 2 mld zł, a najbardziej kapitałochłonne inwestycje w obszarze wytwarzania grupa zakończy w tym roku – podała spółka. Kluczowy dla nas wskaźnik długu do EBITDA utrzymujemy na bezpiecznym poziomie, a kwota dostępnego finansowania wynosi obecnie ponad 2 mld zł. W najbliższym czasie zakończymy inwestycję w blok parowo-gazowy w Stalowej Woli, w listopadzie planujemy uruchomić blok 910 MW w Jaworznie.

Najbardziej kapitałochłonne inwestycje w obszarze wytwarzania zakończymy więc w tym roku. “Nasza organizacja realizuje od ubiegłego roku ‘Zielony Zwrot’, dzięki czemu do 2030 roku chcemy oprzeć swoje wytwarzanie w 65% na odnawialnych źródłach energii. W pierwszym kwartale tego roku zwiększyliśmy prawie dwukrotnie wynik EBITDA z OZE, co doceniają inwestorzy” – powiedział wiceprezes spółki, cytowany w komunikatach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here