Naga MarketsZarząd TAURON Polska Energia przekazał do wiadomości publicznej wybrane szacunkowe skonsolidowane dane finansowe oraz dane operacyjne Grupy Kapitałowej za I półrocze 2018 r. oraz za II kwartał 2018 r.

Z opublikowanych danych wynika, że przychody ze sprzedaży wyniosły w pierwszej połowie bieżącego roku 9 202 mln zł, co przełożyło się na zysk netto w wysokości 563 mln zł. Jeżeli chodzi o rezultaty kwartale, to minione trzy miesiące przyniosły stratę netto rzędu 74 mln zł w związku ze wzmożonymi nakładami inwestycyjnymi.

Informacja wywołała nieznacznie osłabienie notowań TPE na warszawskim parkiecie i spółka traci przed godziną 16:00 ponad 2%. Do tegorocznych dołków na wysokości 2 zł co prawda nadal daleko, jednak ich ewentualne przebicie otwiera drogę do stania się spółką groszową.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 2.08.2018
Następny artykułAmerykańskie zamówienia fabryczne w górę o 0,7%
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here