Naga MarketsTauron po wybiciu z konsolidacji. Kolejne cele w rejonie 4 zł Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas piątkowej sesji o około 0,47%. Akcje drożały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 3,02 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 0,54% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 3,01 zł. W sumie od połowy marca w maksymalnym punkcie korekta sięgnęła 230% wzrostu ceny.

  • Energetyka nadal mocna
  • Tauron już powyżej 3 zł

Poziom 3 zł zdobyty

Tauron można uznać za głównego beneficjenta ostatniej fali umocnienia w sektorze energetycznym. Kurs spółki zdołał wybić z niewielkiej konsolidacji i naruszyć poziom 3 zł. Od kilu sesji panuje tu korekta, co nie powinno być zaskoczeniem. Wydaje się jednak, że przecena jaka dokonała się w sektorze i plany szybszego odwrotu od węgla w energetyce, powinny wystarczyć do kontynuowania odbicia w dłuższym terminie. Kluczowym poziomem są okolice 4 zł czyli maksimów z 2017 roku.

tauron 27.07.2020
Notowania Tauron 27.07.2020

Rozbudowa elektrowni fotowoltaicznej Choszczno

Tauron Polska Energia rozbuduje elektrownię fotowoltaiczną Choszczno I, składającą się z sześciu farm o łącznej mocy 6 MW, o kolejne 4 farmy o mocy 4 MW. W 2021 roku możliwa będzie rozbudowa o dodatkowe 2 MW, podała spółka. Elektrownia Choszczno I jest już na etapie budowy, a Choszczno II blisko ukończenia dokumentacji projektowej, podano w komunikacie.

“Farma Choszczno I zostanie oddana do użytku w IV kwartale 2020 roku i będzie pracowała do 2045 roku. Koszt inwestycji wynosi 15 mln złotych. Farma Choszczno będzie pierwszą instalacją fotowoltaiczną Taurona. Do 2025 roku planujemy inwestycje w farmy fotowoltaiczne o mocy 300 MW, to istotny element Zielonego Zwrotu Taurona” – powiedział prezes Taurona Wojciech Ignacok, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here