Naga MarketsTauron oraz Lotos. Akcje tych spółek zyskiwały najwięcej we wtorek na WIG20Wtorkowe notowani an rynku warszawskim przyniosły kolejną sesją dynamicznych wymian, które nie przełożyły się na poważną zmianę indeksu WIG20. Tylko w koszyku największych spółek obrócono akcjami na sumę 1,63 mld złotych, gdy na szerokim rynku licznik obrotu pokazał ponad 1,85 mld złotych.

WIG20 w górę o 0,6% pomimo silnych spadków CD Projekt

Na tym tle przesunięcie WIG20 o 0,6 procent można uznać za skromne i wskazujące, iż kapitał nie operował jednokierunkowo. W istocie we wtorek widać było czytelnie negatywne odchylenie spółki CD Projekt, która przeceniała się drugi dzień z rzędu przy dużej aktywności i dziś oddała ponad 7 procent przy 745 mln złotych obrotu. W przeciwwadze była spółka Allegro, która wzrosła o 5,1 procent przy 95 mln złotych obrotu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Naprawdę jednak dobrze radziły sobie inne ważne dla indeksu WIG20 blue chipy, z których na plan pierwszy wybiła się spółka KGHM. Można zatem mówić o rotacji kapitałów w stronę spółek nieco mniej głośnych niż CD Projekt, co w pewnym sensie koresponduje z analogicznym zachowaniem giełd bazowych, gdzie w ostatnich tygodniach widać było napływ kapitałów w stronę  spółek tańszych i potencjalnie mających więcej do zyskania po zakończeniu pandemii.

Tylko technicznie patrząc popytowi udało się dziś ugrać nie tylko wzrost WIG20, ale i wyjście na nowe maksima fali wzrostowej z rejonu 1500 pkt. Rynek zatarł dzisiejszą sesję wczorajsze ostrzeżenie o niepewności graczy wobec dalszego scenariusza, a wymarszem w rejon 1970 pkt. i  potwierdził wcześniej sygnalizowane wskazania, iż apetyty byków sięgają psychologicznej bariery 2000 pkt. W efekcie warto oczekiwać spotkania WIG20 ze strefą oporów w rejonie 2044-2000 pkt.

Adam Stańczak, Analityk DM BOŚ SAConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here