Naga MarketstauronTauron Polska Energia odda do eksploatacji do końca tego roku farmę fotowoltaiczną budowaną w Jaworznie, o mocy 5 MWp, poinformował prezes Wojciech Ignacok.

Kolejna farma fotowoltaiczna jeszcze w tym roku

Tauron w sierpniu rozpoczął budowę pierwszej farmy fotowoltaicznej na terenie dawnej elektrowni węglowej w Jaworznie w ramach programu Tauron PV, zakładającego uruchomienie pięciu farm o łącznej mocy ponad 100 MW.

Te artykuły również Cię zainteresują

W kwietniu br.  spółka zależna Tauron Wytwarzanie podpisała z WFOŚiGW w Katowicach umowę na dofinansowanie tego projektu inwestycyjnego z możliwością umorzenia 3 mln zł. Umorzone środki mogą zostać przeznaczone na inne inwestycje w wytwarzanie prądu z OZE.

“Spółka będzie chciała w zachodniej części województwa: w Trzebini, Olkuszu i Bukownie zlokalizować nowe farmy fotowoltaiczne” – powiedział Ignacok podczas uroczystości podpisania umowy pomiędzy Urzędem Marszałkowskim i Tauronem w ramach programu “LIFE Małopolska”

“Dodatkową opcją tereny będące w ‘zasięgu’ dwóch kopalń [Brzeszcze i Janina] oraz elektrowni” – dodał wiceprezes Jerzy Topolski.

Jak wskazał, możliwe jest także wykorzystanie dostępnych lokalizacji w Małopolsce pod inwestycje wiatrowe.

Strategia Taurona zakłada budowę 5 instalacji fotowoltaicznych na terenach należących do grupy. Łącznie do 2025 roku planowane inwestycje w farmy wiatrowe na lądzie obejmuje dodatkowe 900 MW oraz farmy fotowoltaiczne – dodatkowo 300 MW.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here