Naga MarketstauronTauron Polska Energia, zgodnie z przyjętą strategią rozwoju, zakłada zielony zwrot i produkcję w 2030 roku 65% energii ze złóż odnawialnych. Jednocześnie grupa nie zakłada wzrostu produkcji energii z biomasy, poinformował wiceprezes Marek Wadowski.

Finax

Tauron zakłada zielony zwrot i produkcję w 2030 roku 65% energii ze złóż odnawialnych

“W planach spółki nie zakładamy rozwoju wytwarzania z biomasy. Obecnie na bieżąco analizujemy, czy produkcja prądu z biomasy jest opłacalna” – powiedział Wadowski podczas panelu na konferencji EEC Trends.

Te artykuły również Cię zainteresują
W założeniach biznesowych Tauron zakłada także wykorzystanie gazu ziemnego, podkreślając, że nie ma możliwości utrzymania ciągłości zaopatrzenia w energię bez gazu. Szczególnie to jest widoczne w ciepłownictwie, gdzie bezpieczeństwo ogrzewania gospodarstw domowych i dostaw dla przemysłu jest podstawą systemu. Tu wykorzystanie paneli fotowoltaicznych i elektrowni wiatrowych będzie jedynie elementem uzupełniającym, wskazał wiceprezes.

Celem Taurona jest osiągnięcie w 2030 roku 1,1 GW zainstalowanych w energetyce wiatrowej i 300 MW w fotowoltaice.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here