Naga MarketsTauron nie widzi ryzyka zejścia poniżej zapasów strateg. węgla do końca I kw.Warszawa, 18.11.2021 (ISBnews) – Tauron Polska Energia nie identyfikuje ryzyka zejścia poniżej poziomu zapasów strategicznych węgla kamiennego do końca I kw. 2022 r., poinformował wiceprezes Jerzy Topolski.

“Nie notujemy obszarów zagrożenia dla tzw. zapasów strategicznych określanych dla każdego miesiąca. Jesteśmy powyżej tego poziomu, ale nie mamy żadnych nadmiarów” – powiedział Topolski podczas telekonferencji.Dodał, że spółka nie przewiduje zdarzeń, które mogłyby wywołać konieczność importu. Jednocześnie na bieżąco prowadzona jest analiza ryzyka.

“Można powiedzieć, że w Tauronie do końca I kw., czyli do końca sezonu, nie identyfikujemy ryzyka zejścia poniżej poziomu zapasów strategicznych. Oczywiście, ciągłość może być zachwiana – na to też mamy scenariusze, jak się zabezpieczyć” – podsumował wiceprezes.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lpp kurs | kghm akcje opinie | pgnig akcje kupno | wskaźnik rsi | najwyższy kurs rubla | kurs eur usd | intercars akcje kupno |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here