Naga MarketsTauron nadal w trendzie wzrostowym. Kurs reaguje na kluczowym wsparciu Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas wczorajszej sesji o około 6,81%. Akcje drożały o 0,16 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 2,54 zł. Jest to mocny wynik na tle zyskującego wczoraj 1,78% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 2,51 zł. W sumie od połowy marca w maksymalnym punkcie korekta sięgnęła 230% wzrostu ceny.

  • W czwartek energetyka wróciła do wzrostów
  • Także Tauron zareagował w kluczowym miejscu

Reakcja na wsparciu

Od 7 sesji kurs spółki porusza się w korekcie, która na tle imponujących wcześniejszych wzrostów, nie jest na razie zagrożeniem dla trendu. Podczas czwartkowej sesji pojawiła się pierwsza próba odbicia. Warto zauważyć, że na wykresie tygodniowym, cena cofnęła się do istotnego poziomu wsparcia, łączącego całą serię wcześniejszych ekstremów. Wydaje się, że jest to doskonałe miejsce na kolejny impuls popytowy. Jeżeli tak się stanie, celem kupujących powinno być sięgnięcie po 3 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
tauron 3.07.2020
Notowania Tauron 3.07.2020

Rusza wydobycie metanu w Brzeszczach

Tauron Polska Energia zakłada, że w Zakładzie Górniczym Brzeszcze docelowo będą pracować cztery silniki kogeneracyjne na metan pozyskiwany z kopalni o łącznej mocy 11 MW, podała spółka. Pierwsze dwa silniki mają zacząć pracę w 2021 r. W 2021 roku rozpocznie pracę instalacja zabudowana na terenie ZG Brzeszcze, w skład której wchodzą dwa silniki.

Długookresowe prognozy metanowości eksploatowanych pokładów ZG Brzeszcze wskazują na znaczące zwiększenie wolumenu i ustabilizowanie składu pozyskiwanego gazu metanowego, podała także spółka. W lipcu 2019 r. Tauron podawał, że od 2021 roku w ZG Brzeszcze zaczną pracować dwie instalacje kogeneracyjne o mocy 2,7 MWe każda do produkcji energii elektrycznej i cieplnej z gazu pochodzącego z odmetanowania kopalni.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here