Naga MarketsTauron nadal w kanale spadkowym. Rosną szanse na wybicie górą Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,59%. Akcje taniały o 0,03 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 2,10 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj ,28% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 2,10 zł. W sumie od końca lipca spółka tanieje już o ponad 48%.

Walka o wybicie

Kurs Tauronu od końca lipca porusza się w układzie spadkowym. Ostatnie tygodnie to kanał o takim nachyleniu, a ostatnie dni to trwający test jego górnej krawędzi. Pozytywny jest brak, jak dotąd, silniejszej reakcji podażowej. Zwiększa to szanse na wybicie, tym bardziej jeżeli utrzyma się dobry sentyment na szerokim rynku. Także ogłoszona niedawno podwyżka cen energii sprzyja sektorowi. Wydaje się więc, że można oczekiwać wybicia górą, po niewielkiej korekcie. Wtedy celem będzie opór przy 2,45 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
tauron 2.12.2020
Notowania Tauron 2.12.2020

Antysmogowa polityka przyspiesza

Tauron Polska Energia planuje podłączyć do sieci ciepłowniczej 22 MW mocy cieplnej, co w przybliżeniu odpowiada to przyłączeniu np. 7 tysięcy mieszkań, w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej, podała spółka. Przyłączenia te będą realizowane w ramach Programu Likwidacji Niskiej Emisji do 2023 r. “Celem projektu jest poprawa jakości powietrza poprzez likwidację emisji szkodliwych zanieczyszczeń pochodzących ze spalania śmieci i złej jakości paliwa w domowych kotłach węglowych, w tym piecach starej generacji.

Planowane do przyłączenia budynki znajdują się w Katowicach, Chorzowie, Będzinie, Czeladzi, Dąbrowie Górniczej, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu i w Świętochłowicach” – powiedziała rzeczniczka prasowa Taurona Ciepło Małgorzata Kuś, cytowana w komunikacie. Podpisanie umów powinno nastąpić w latach 2021-2022, a podłączenie do sieci odpowiednio w latach 2022-2023, by zdążyć przed upływem terminów wynikających z uchwały antysmogowej.

W listopadzie i grudniu Tauron Ciepło prowadzi kampanię informacyjną skierowaną do mieszkańców takich budynków typowanych do podłączenia do 2023 r. W pierwszym etapie pakiety informacyjne trafią bezpośrednio do 3 tys. gospodarstw domowych w centrum Katowic, na Załężu, Wełnowcu i w Bogucicach, podano także. Lokalizacje pierwszego etapu akcji Tauron Ciepło zostały zsynchronizowane z harmonogramem kampanii #nieTruj organizowanej przez miasto Katowice. Akcja promuje działania ograniczające zanieczyszczenie powietrza i efektywne wykorzystanie energii oraz informuje o możliwości dofinansowania zmiany systemu ogrzewania.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here