Naga Markets

Tauron nadal traci. Kurs blisko wrześniowego dołka Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, spadał podczas wczorajszej sesji o około 5,27%. Akcje taniały o 0,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 1,92 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 2,55% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 1,94 zł. W sumie od końca lipca spółka tanieje już o ponad 45%.

Blisko poprzedniego dołka

Notowania spółki od sześciu dniu spadają, negując niemal w całości odbicie jakie pojawiło się pod koniec września. Tamten impuls związany był z rządowym porozumieniem z branżą górniczą dotyczącym powolnego wygaszania kopalń węgla kamiennego. Od pewnego czasu można obserwować, że wszelkie podobne informacje powodują podbicia notowań spółek energetycznych. Obecnie kurs zbliża się do lokalnego wsparcia przy 1,80 zł, jeżeli tu spadki nie wyhamują to kolejna szansa pojawi się bliżej dolnej krawędzi kanału spadkowego.tauron 16.10.2020
Notowania Tauron 16.10.2020

Emisja obligacji

Tauron Polska Energia rozpoczął przygotowania do emisji obligacji o wartości około 1 mld zł. W ramach przygotowań zawarł umowę ramową z Europejskim Bankiem Odnowy i Rozwoju (EBOR) określającą zasady współpracy w zakresie możliwego nabycia przez EBOR obligacji, podał Tauron. Tauron Polska Energia S.A. informuje o rozpoczęciu działań zmierzających do emisji obligacji w ramach programu emisji obligacji, o którym emitent informował raportem bieżącym nr 3/2020 z dnia 6 lutego 2020 r.

Będzie to pierwsza emisja obligacji w ramach programu obligacji, a jej zakładana wartość nominalna może wynieść około 1 000 000 000 zł. Decyzja o ostatecznej wartości emisji zostanie podjęta przez Emitenta w trakcie budowy książki popytu” – czytamy w komunikacie. Na początku lutego br.

Tauron zawarł z Santander Bank Polska umowę programową, na podstawie której został ustanowiony program emisji obligacji. W ramach tego programu spółka może wyemitować obligacje maksymalnie do kwoty 2 mld zł.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here