Naga MarketstauronKurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,35%. Akcje taniały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 1,45 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego w wczoraj 1,63% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 1,46 zł. W sumie ruch spadkowy rozpoczęty na początku listopada wynosi już około 23%.


Akcje Tauron blisko ważnego wsparcia

Pierwszy miesiąc nowego roku zakończył się nieudanie dla spółki. Podobnie działo się jednak także na pozostałych firmach z sektora energetycznego i na tym tle sytuacja firmy nie jest najgorsza. W szerszym spojrzeniu technicznym, notowania spółki poruszają się w ostatnich miesiącach w trendzie bocznym między wsparciem okolic 1,45 zł, a oporem w rejonie 1,90 zł. Trwające spadki zbiegły się ze słabsza kondycją na szerokim rynku, a także zamieszaniu związanym z ogłoszeniem wezwania na akcje Energii przez Grupę Orlen. Od razu ruszyły także spekulacje, która z firm energetycznych będzie kolejna do przejęcia przez większy podmiot. Spoglądając na wykres dzienny, widać że na razie szykujemy się do zejścia na poziom poprzednich dołków czyli na główne wsparcie. Być może więc pojawi się szansa na zainicjowanie korekty, tym bardziej, że w ostatnich miesiącach mamy niemal nieustanne spadki.

tauron 5.02.2020
Notowania Tauron 5.02.2020

Tauron Ciepło z dużymi umowami

W ostatnim czasie spółka zależna Tauron Ciepło zawarła umowy przyłączeniowe na łączną moc ponad 50 MW. “W 2019 roku Tauron Ciepło podpisał jedną z największych umów przyłączeniowych w historii spółki. Global Office Park – inwestycja realizowana przez firmę Cavatina Holding – to pierwszy projekt mixed-use, łączący funkcje biurowo-usługowe oraz mieszkaniowe, realizowany w Katowicach. Global Office Park to trzy 25-kondygnacyjne wieże na pięciokondygnacyjnym podium i ponad 86 000 m2 wielofunkcyjnej powierzchni użytkowej. Część inwestycji, do której popłynie ciepło sieciowe zostanie oddana już w 2020 roku” – podano w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here