Naga MarketsKurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas wczorajszej sesji o około 5,16%. Akcje drożały o 0,12zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 2,62zł. Jest to mocny wynik na tle tracącego wczoraj 0,60% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 2,60zł. W sumie od końca października spółka drożeje już o ponad 55%.

Koniec roku pod znakiem korekty?

Notowania spółki na wykresie tygodniowym dokonały mocnego odbicia w pierwszej połowie roku. W tym nowym trendzie wzrostowym, korekta trwająca od lipca do października oddała około 50% wzrostów. Wtedy doszło do kolejnego podbicia notowań. Obecnie kurs po silnych wzrostach z listopada testuje lokalny opór przy 2,50 zł, który został już nawet naruszony, a wczoraj blisko było wyjścia na nowe maksima. Mimo, że koniec roku może sprzyjać korekcie, to nadal nie widać oznak słabości na Turonie.

Te artykuły również Cię zainteresują
tauron 15.12.2020
Notowania Tauron 15.12.2020

Modernizacja bloków na ukończeniu

Tauron Polska Energia ukończył główną fazę programu modernizacji bloków 200 MW w Elektrowni Łaziska, co gwarantuje wypełnienie standardów emisji zanieczyszczeń i wymogów w zakresie monitorowania emisji, które zaczną obowiązywać od 16 sierpnia 2021 r., podała spółka. Wartość wykonanych prac to niemal 100 mln zł. “Zakończenie modernizacji w Elektrowni Łaziska oznacza, że bloki 200 MW już dzisiaj spełniają rygorystyczne normy emisyjne w zakresie tlenków azotu i siarki. Dzięki temu od stycznia przyszłego roku będą mogły z powodzeniem funkcjonować w rynku mocy, płynnie wchodząc w sierpniu w okres obowiązywania nowych wymogów środowiskowych.

Jesteśmy przygotowani” – powiedział prezes Taurona Wytwarzanie mówi Dariusz Niemiec, cytowany w komunikacie. Istotnym obszarem modernizacji była rozbudowa czterech instalacji SCR (katalitycznego odazotowania spalin) działających na czterech blokach Elektrowni Łaziska. Prace polegały na zwiększeniu objętości katalizatorów poprzez zamontowanie piątej warstwy oraz wymianę czterech warstw istniejących, co pozwoliło na znaczną redukcję emisji tlenków azotu.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here