Naga MarketsTauron mierzy się z poprzednim szczytem Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,12%. Akcje taniały o 0,03 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 3,34 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,13% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 3,35 zł. W sumie od końca października spółka drożeje już o ponad 100%.

Walka o nowe maksima

Notowania spółek z sektora energetycznego odznaczają się relatywną siłą na tle otoczenia. Doskonały sentyment do nich wynika nie tylko z faktu odchodzenia od węgla, ale też ostatnich planów wydzielenia z nich aktywów węglowych. Wydaje się, że zmiany w energetyce powinny podtrzymać obecne trendy wzrostowe w sektorze. Tauron mierzy się z poprzednim szczytem. Wydaje się, że nawet jeżeli pierwsza próba wybicia się nie powiedzie, to w korekcie kurs nie powinien spaść niżej niż kluczowe wsparcie przy 3,16 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
tauron 1.06.2021
Notowania Tauron 1.06.2021

Tauron samodzielną firmą

Tauron Polska Energia nie uczestniczy w pracach, które miałyby doprowadzić do konsolidacji sektora energetycznego i zamierza pozostać samodzielnym podmiotem przez najbliższe lata, poinformował prezes Paweł Strączyński. “Nie wiem o żadnych planach, nie są prowadzone prace, nie bierzemy udziału w żadnych pracach.

Założenie jest takie, że Tauron pozostanie odrębnym podmiotem przez najbliższe lata” – powiedział Strączyński podczas telekonferencji. Jego zdaniem, jeśli miałoby dojść do konsolidacji grup energetycznych, to dopiero po przeprowadzeniu procesu wydzielenia aktywów węglowych i wejściu na “zieloną ścieżkę rozwoju” przez wszystkie grupy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here